Főoldal / Receptek / Előételek / Sültpaprika-saláta fetával vagy juhtúróval

a tálaláshoz:
4 szelet magos barna kenyér

Elkészítés:

A paprikát megmossuk, letörölgetjük, majd elrendezzük egy alufóliával bélelt nagy tepsiben. Előmelegített sütőben, a közepesnél nagyobb lánggal (200 °C; légkeveréses sütőben 180 °C) kb. 30 perc alatt megsütjük, félidőben megforgatjuk. Akkor jó, ha összeesett, a külseje pedig barnásra sült.

Ezután bedobáljuk egy zacskóba, aminek száját összekötjük, 15 percre félrerakjuk. Ezalatt a paprika összeesik, bőrét pedig könnyedén lehúzhatjuk. Ha ezzel megvagyunk, magházát kivájjuk, húsát pedig jó ujjnyi széles csíkokra vágjuk. A fele olajjal összekeverjük, letakarva tála-lásig betesszük a hűtőszekrénybe – így 3-5 napig is eltarthatjuk, tehát előre elkészíthetjük.

Tálalás előtt 1 órával a hűtőből kivesszük, mert szobahőmérsékleten kell tálalni, így jön ki igazán a paprika édeskés íze. Egy nagy lapos tálon vagy 4 tányéron a szemnek tetszetősen elrendezzük.

A sót és a borsot a maradék olajba keverjük, a zúzott fokhagymával vagy fokhagymakrémmel és a fölaprított petrezselyemmel együtt. A paprikára locsoljuk, a durvára aprított bazsalikommal megszórjuk. A feta sajtot vagy a juhtúrót rámorzsoljuk. Pirítóssal kínáljuk.

Univer jó tanács:

Kerülhet a salátára 1-1 evőkanálnyi tisztított tökmag, napraforgómag és szezámmag – de lehet mandula, mogyoró és dió keveréke is. Ehhez az olajos magokat vagy a durvára vágott dióféléket serpenyőben, szárazon (zsiradék nélkül) megpirítjuk, így szórjuk az előkészített salátára.

Elkészítési idő: 1 óra 20 perc

Egy adag (kenyérrel): 477 kcal

Könnyű elkészíteni.

Adatvédelmi nyilatkozat Felhasználási feltételek ©2015 Univer Zrt., Minden jog fenntartva